Do roka za oddajo pisnih nalog ScienceJam je le še dober teden! Prijave, ki so v bistvu raziskovalne naloge, je treba oddati do petka, 10. marca, do 23:59 ure. Prijave je treba oddati v prijavni obrazec.

Kako se prijaviti? Na vrhu prijavnega obrazca je potrebno najprej klikniti na kategorijo, ki ji ekipa pripada, torej ‘dijak’ ali ‘študent’.

Za tem se vpiše ime in priimek ter email vodje ekipe. Podatek potrebujemo, da lahko z ekipo komuniciramo glede uvrstitve v finale ter vseh podrobnostih nastopa v finalu. Obvezen je tudi vpis šole, na katero je vpisan(a) vodja ekipe, saj je eden od pogojev sodelovanja na ScienceJam, da so člani ekipe redno vpisani na eno od slovenskih srednjih šol. Zaželen je tudi vpis ostalih članov ekipe, vendar ni obvezno.

Naslednja rubrika pokriva mentorja. Spet, zaradi komunikacije je vpis mentorja obvezen. Zaželen je tudi vpis drugega mentorja, če ga ekipa ima, vendar to ni obvezno.

Pridemo do najpomembnejšega dela, namreč oddaje raziskovalne naloge (ki mora biti napisana po ScienceJam predlogi in ne daljša od 30 strani). Najprej se vpiše naslov znanstveno-podjetniške ideje, ki naj bo v nekaj besedah opisana, potem pa v polje ‘Oddaja raziskovalne naloge za ScienceJam’ preprosto ‘vržemo’ dokument z raziskovalno nalogo. Najraje vidimo, če je naloga v PDF, vendar je možna oddaja tudi v obliki Word.

Sledi še oddaja soglasja staršev, da smemo uporabiti slike iz ScienceJam v objavah. Ta rubrika sicer ni obvezna, saj se je že večkrat zgodilo, da je kaka ekipa prijavo oddajala tik pred polnočjo in ni imela soglasja. Ne želimo, da bi bil to razlog, da se kaka ekipa ne bi prijavila. Vsako ekipo, ki ne pošlje soglasja, naknadno pozovemo, da naj ga pošlje.

Še nekaj pomembnih podrobnosti, ki smo jih sicer že omenjali, pa jih raje prevečkrat kot pa premalokrat:

  1. Raziskovalne naloge naj ne bodo daljše od 30 strani in naj se striktno držijo predloge, objavljene na spletni strani ScienceJam. Drugače je naloge zelo težko oceniti tako, kot se spodobi.
  2. Prvo- in drugouvrščene ekipe v kategoriji DIJAK se uvrstijo neposredno na znanstveno olimpijado VILIPO v Vilni, Litva. V pravilniku ScienceJam je opredeljeno vse v zvezi s potovanjem v Vilno in vas vabimo, da si ga preberete.
  3. V Vilno lahko potujeta le dva člana ekipe, zato priporočamo, da ekipo sestavljata dva člana. Če jih bo več, se bo ekipa, ki bo šla v Vilno, morala odločiti, katera dva člana bo poslala.

 

Za več informacij obiščite spletno stran ScienceJam in našo Facebook stran, ki jo seveda lahko všečkate in delite. 😊

PRIJAVA NA NOVICE

Želiš biti obveščen o aktualnih dogodkih, seminarjih, izobraževanjih in delavnicah?

Morda vas zanima tudi:

EVOLUCIJA NI TAKO NAKLJUČNA, KOT SMO DOSLEJ VERJEL

EVOLUCIJA NI TAKO NAKLJUČNA, KOT SMO DOSLEJ VERJEL

🧬🔍 **Nova raziskava o evoluciji prinaša revolucionarne ugotovitve!** 🌐 Znanstveniki so odkrili, da evolucija ni tako nepredvidljiva, kar odpira vrata za reševanje problemov, kot so odpornost na antibiotike, bolezni in podnebne spremembe.🔬 Študija, objavljena v PNAS,...

ODPIRA SE NOVA SEZONA PREIZKUSOV ZA MLADE PODJETNIKE

ODPIRA SE NOVA SEZONA PREIZKUSOV ZA MLADE PODJETNIKE

Kdo pravi, da je podjetništvo zgolj odrasla igra? Kje piše, da mladi ne morejo sodelovati pri razvoju novih poslovnih zgodb? Slovenski izobraževalni sistem že več kot desetletje vlaga v razvoj podjetniških raziskovalnih programov, v katerih se je doslej usposabljalo...

Koliko v resnici zmorejo dijaki? Odgovor da ScienceJam Hackathon

Koliko v resnici zmorejo dijaki? Odgovor da ScienceJam Hackathon

Koliko res lahko pričakujemo od dijakov? To vprašanje si pogosto zastavlja marsikateri strokovnjak, učitelj, starš ali politik. Koliko zares? Na dogodku za dijake  ScienceJam Hackathon, ki ga je Razvojni center Novo mesto organiziral 19. in 20. oktobra 2023, je 45...

Pin It on Pinterest

Share This